Zaproszenie

Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna. III edycja opolska – ,,Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”

14 – 15 listopada 2017 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, III edycja opolska ,,Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”. Konferencja będzie miała charakter warsztatowo – szkoleniowy. Uświetni obchody 20-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Głównymi organizatorami konferencji są Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Dwudniowe spotkanie bibliotekarzy, nauczycieli, ekspertów w dziedzinie literatury, ekspertów biblioterapeutów, wydawców oraz animatorów kultury literackiej najmłodszych stanie się otwartą przestrzenią do wymiany doświadczeń, wiedzy merytorycznej oraz zdobycia umiejętności praktycznego wykorzystania elementów biblioterapii w edukacji czytelniczej. W gronie prelegentów znajdą się najwybitniejsze osoby ze środowiska biblioterapeutycznego, eksperci praktycy z całej Polski. O oddziaływaniu książki na modelowanie szczęśliwego człowieka oraz o mocy słowa wpływającego na jakość i styl życia mówić będą: prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego – Genowefa Surniak, dr Wanda Matras-Mastalerz – adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, dr Agnieszka Chamera – Nowak – adiunkt w Katedrze Książki i Historii Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Lidia Ippoldt – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, autorka publikacji z zakresu biblioterapii oraz bajek terapeutycznych oraz nauczyciele bibliotekarze PBW w Opolu: Justyna Jurasz i Joanna Baran. Gościem szczególnym konferencji będzie dr Elżbieta Zubrzycka – psycholog, terapeuta, prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, ale przede wszystkim autorka serii książek dla dzieci o uczuciach i emocjach. Spotkanie konferencyjne rozpocznie się od spektaklu ,,Hokus pokus, czary mary… i Król” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Następnie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu odbędzie się blok merytoryczny ukazujący walory terapeutyczne czytanych książek w drodze do zrozumienia siebie i innych. Później uczestnicy konferencji udadzą się do Ośrodka Szkoleniowego w Niwkach, gdzie uczestniczyć będą w dwudniowym bloku warsztatowo-szkoleniowym prowadzonym przez członków Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego oraz przez dr Elżbietę Zubrzycką.

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 350 zł  lub 260 zł.
Kwota 350 zł obejmuje: opłatę konferencyjną, nocleg, catering (ciepły posiłek, kawa i herbata, ciasto, uroczysta kolacja, śniadanie i obiad) materiały konferencyjne, bilet na spektakl w Teatrze Lalki i Aktora, transport z Opola do Niwek i z powrotem.
Kwota 260 zł: nie zawiera opłaty za nocleg, śniadania i transportu.

Podczas konferencji odbędzie się kiermasz książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz publikacji Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:

https://kursy.rcre.opolskie.pl/f-uj

Wszelkie pytania odnośnie organizowanej konferencji proszę kierować do Justyny Jurasz, e-mail: j.jurasz@pedagogiczna.pl tel. tel. 77 454 12 40 wew. 110. Serdecznie zapraszamy!

Justyna Jurasz

Nauczyciel bibliotekarz

RZPWE PBW w Opolu