prof. Justyna Ziółkowska – psycholog, dr hab. nauk społecznych, adiunkt II Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z siedzibą w Warszawie i Katedry Nauk Humanistycznych Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na analizie dyskursu praktyk medycznych, doświadczenia choroby psychicznej oraz myśli i zachowań samobójczych.
dr Wanda Matras – Mastalerz – adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, , kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
dr Elżbieta Zubrzycka – psycholog (specjalizacja kliniczna), terapeuta, doktor nauk humanistycznych, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, autorka 6 książek dla dorosłych i 25 książek dla dzieci, z których sześć zostało lekturami szkolnymi: „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”, „Słup soli”, „Marudek i Pogodek”, „Powiedz komuś” , „Czy mogę pogłaskać psa?”, „Wielkie przygody małej kropelki wody”, „Marek – chłopiec, który miał marzenia”. W konkursie Ministerstwa edukacji Narodowej (2015) pięć książek zajęło wysokie pozycje w pierwszym tuzinie wśród 3777 zgłoszonych tytułów.
dr Tina Oziewicz – pisarka i tłumaczka. Absolwentka filozofii i filologii angielskiej na UWr., literaturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych. Debiutowała zbiorem opowiadań „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki” (2007) i od tego czasu opublikowała 9 książek dla dzieci. Jej książki otrzymały wyróżnienia w konkursie polskiej sekcji IBBY, konkursie PTWK i konkursie im. Kornela Makuszyńskiego, zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i na Międzynarodową Listę Białych Kruków. Jej ostatnia książka „Co robią uczucia?” z ilustracjami Aleksandry Zając otrzymała szereg nagród i wyróżnień, m.in. w plebiscycie Lokomotywa, w konkursie literackim IBBY i w konkursie na Najlepszą Książkę Roku „Przecinek i kropka”, i została przetłumaczona na kilkanaście języków.
dr Lidia Ippoldt – doktor nauk humanistycznych w zakresie bibliologii, nauczyciel biblioterapii z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie, autorka bajek terapeutycznych, programów, scenariuszy i artykułów z zakresu biblioterapii i promocji czytelnictwa.
Anna Bany – arteterapeutka, absolwentka filozofii i socjoterapii, terapeuta TSR. Uczestniczka licznych kursów psychologicznych związanych z rozwojem człowieka i jego zasobów. Autorka wielu projektów z zakresu twórczej pracy z literaturą ,sztuką, psychoedukacją oraz budowaniem własnych zasobów w celu samoregulacji i wsparcia.Trenerka warsztatów dla terapeutów, pedagogów, nauczycieli i bibliotekarzy z zakresu wykorzystywania literatury i sztuki jako narzędzia terapeutyczno – edukacyjnego. Zakochana w książkach, opowieściach i baśniach. Kolekcjonuje je i odkrywa w nich nieustannie nowe szlaki. Na co dzień związana z Fundacją Serdecznik. Koordynator projektu „Oddział Bajka -Wędrująca Szpitalna biblioteka”.
Małgorzata Konieczna – autorka minimalistycznych kolaży słownych publikowanych w mediach społecznościowych pod nazwę „Wycinki w termosie”. Od 2017r. współpracuje z Kwartalnikiem Przekrój, prowadzi warsztaty kreatywne z tworzenia kolaży. Swoje prace pokazywała m.in. w ramach Bruno Schulz Festiwalu we Wrocławiu, OFF Festiwalu w Katowicach, Miedzianka Fest oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław. Jej wycinki znalazły się również w podręczniku do języka polskiego dla 6 klasy SP wydanego nakładem wydawnictwa Nowa Era, jako przykład kreatywnego działania w kontekście sztuki aforyzmu.
Anna Machacz – absolwentka wydziału Filologii Polskiej o specjalizacji Teatrologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Architekt edukacji, pedagog, trener, animator. Od wielu lat zajmuje się organizacją i koordynacją projektów oraz wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, treningi kreatywności dla nauczycieli i firm, spotkania integracyjne, akcje promocyjne i programy artystyczne. Autorka warsztatów oraz scenariuszy imprez edukacyjnych. Współautorka scenariuszy spektakli dla dzieci.
Pełniąc funkcję Kierownika Działu Marketingu Teatru Lalki i Maski Groteska zajmowała się przygotowywaniem kampanii reklamowych i promocyjnych teatru, nadzorem i koordynacją projektów promocyjnych dla klientów zewnętrznych, realizacją projektów unijnych oraz pozyskiwanie środków finansowych. Jako Koordynator Projektów Edukacyjnych kin IMAX zajmowała się prowadzeniem ogólnopolskich projektów edukacyjnych i promocyjnych, począwszy od planowania strategii i budżetu poprzez realizację oraz rozliczenie projektów.
Od 2012 realizowała projekt Biznes Mama, a od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Fundacji Biznes Mama.
Jest autorką i współautorką książek dla dzieci m.in. :Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna, Nuda się nie uda. Wyprawa na wieżę, Nuda się nie uda. Magiczna Osada, Gra o prąd (projekt edukacyjny Elektrowni w Niedzicy), Pomysłownik Niańka, Rodzinny przewodnik po Czarnogórze (projekt edukacyjny Konsulatu Czarnogóry), Psotni Rycerze. Misja w Baśniogrodzie (projekt edukacyjny Polska Press), Opowieści Czarodzieja Profilaktikusa, Wyprawa batyskafem. Misja w Rurogrodzie (projekt edukacyjny Wodociągów Miasta Krakowa),Być jak Brzechwa. Założycielka firmy Cel Edu oraz Wydawnictwa Wrażlivego.
Magdalena Żukowska-Bąk– nauczyciel, pedagog, bajkoterapeuta. Absolwentka UJK, wydział filologii polskiej. Autorka bloga uchowruch.pl. Mama 7-letniego Antka użytkownika implantu ślimakowego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców m.in. dotyczące wsparcia i rozwoju dziecka. Autorka bajek terapeutycznych, m.in. bajki ,,Różnimy się skrzydłami”.
Joanna Baran – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku. Od 2019 roku przewodnicząca Wrocławskiego Koła Polskiego
Towarzystwa Biblioterapeutycznego, trener edukacyjny, dyplomowany coach.Prowadzi szkolenia uwzględniające innowacyjne metody pracy bibliotekarzy i nauczycieli, między innymi: biblioterapia w teorii i praktyce, storytelling w bibliotece/edukacji, obraz i metafora w edukacji, czytam obrazem, czyli o książce obrazkowej, pozytywna edukacja
w szkole w nurcie psychologii pozytywnej. Realizator i trener programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”.
dr Dagmara Kawoń-Noga – pedagog, wykładowca akademicki, nauczyciel bibliotekarz. Pracuje w obszarach informacji, komunikacji i edukacji. Pracownik Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji i Wyższej Szkoły Bankowej. Członek – Krajowej Rady Bibliotecznej w Warszawie, Rady Naukowej przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie oraz zespołu redakcyjnego „Bibliotekarza Opolskiego”.
Agnieszka Zientarska – polonista, filozof, teatrolog i filmoznawca. Stypendystka Uniwersytetu w Poczdamie i National Kaohsiung Normal University na Tajwanie. Podróżniczka, zawsze gotowa do drogi. Uprawia filozofię chodzenia w odległych miejscach świata. Autorka publikacji edukacyjnych i podróżniczych. Zaangażowana w pracę z młodzieżą i rozwój sztuki. Zachłannie czyta książki i o nich rozmawia.