Zaproszenie

Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna. III edycja opolska – ,,Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”

14 – 15 listopada 2017 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, III edycja opolska ,,Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”. Konferencja będzie miała charakter warsztatowo – szkoleniowy. Uświetni obchody 20-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Głównymi organizatorami konferencji są Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Dwudniowe spotkanie bibliotekarzy, nauczycieli, ekspertów w dziedzinie literatury, ekspertów biblioterapeutów, wydawców oraz animatorów kultury literackiej najmłodszych stanie się otwartą przestrzenią do wymiany doświadczeń, wiedzy merytorycznej oraz zdobycia umiejętności praktycznego wykorzystania elementów biblioterapii w edukacji czytelniczej. W gronie prelegentów znajdą się najwybitniejsze osoby ze środowiska biblioterapeutycznego, eksperci praktycy z całej Polski. O oddziaływaniu książki na modelowanie szczęśliwego człowieka oraz o mocy słowa wpływającego na jakość i styl życia mówić będą: prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego – Genowefa Surniak, dr Wanda Matras-Mastalerz – adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, dr Agnieszka Chamera – Nowak – adiunkt w Katedrze Książki i Historii Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Lidia Ippoldt – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, autorka publikacji z zakresu biblioterapii oraz bajek terapeutycznych oraz nauczyciele bibliotekarze PBW w Opolu: Justyna Jurasz i Joanna Baran. Gościem szczególnym konferencji będzie dr Elżbieta Zubrzycka – psycholog, terapeuta, prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, ale przede wszystkim autorka serii książek dla dzieci o uczuciach i emocjach. Spotkanie konferencyjne rozpocznie się od spektaklu ,,Hokus pokus, czary mary… i Król” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Następnie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu odbędzie się blok merytoryczny ukazujący walory terapeutyczne czytanych książek w drodze do zrozumienia siebie i innych. Później uczestnicy konferencji udadzą się do Ośrodka Szkoleniowego w Niwkach, gdzie uczestniczyć będą w dwudniowym bloku warsztatowo-szkoleniowym prowadzonym przez członków Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego oraz przez dr Elżbietę Zubrzycką.

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 350 zł  lub 260 zł.
Kwota 350 zł obejmuje: opłatę konferencyjną, nocleg, catering (ciepły posiłek, kawa i herbata, ciasto, uroczysta kolacja, śniadanie i obiad) materiały konferencyjne, bilet na spektakl w Teatrze Lalki i Aktora, transport z Opola do Niwek i z powrotem.
Kwota 260 zł: nie zawiera opłaty za nocleg, śniadania i transportu.

Podczas konferencji odbędzie się kiermasz książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz publikacji Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Podczas konferencji odbędzie się kiermasz książek Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz publikacji Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:

https://kursy.rcre.opolskie.pl/f-uj

Wszelkie pytania odnośnie organizowanej konferencji proszę kierować do Justyny Jurasz, e-mail: j.jurasz@pedagogiczna.pl tel. tel. 77 454 12 40 wew. 110. Serdecznie zapraszamy!

Justyna Jurasz

Nauczyciel bibliotekarz

RZPWE PBW w Opolu